new
Nysa 2/3Lt Flush Light- Various Finishes
Nysa 2/3Lt Flush Light- Various Finishes
Regular price
€76.00
Sale price
€76.00
Regular price
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
The Nysa Flush Light features an elegant ivory faux silk shade paired with an acrylic diffuser, providing bright, even illumination without glare. The fabric shade adds a warm, homely touch, making it a perfect fit for various interiors. Ideal for living areas, hallways, or bedrooms, the Nysa flush ceiling light combines style and functionality effortlessly.
Bulb not included; takes 2 x 9W max ES GLS.
Bulb not included; takes 2 x 9W max ES GLS.
| Specification | Value |
|---|---|
| Measurements | H11 x Ø40cm |
| Fixing Plate Dimensions | H2 x Ø37cm |
| Material | Fabric, Plastic |
| Nett Weight (kg) | 1 kg |
| Energy Rating | E |
| Suitable For | Indoor |
| Primary Light: Lamp | 2 x 9w max ES GLS |
| Recommended Lamp | BUL-E27-LED-17 |
Shipping Information
Shipping Information
Delivery Notice: All items take 10 - 15 working days (2-3 weeks) to arrive at our store, at which point we will dispatch the item to you with a courier and you will receive your tracking number.
You can also opt to collect your item from our store by selecting "pickup at store" at checkout - your order will still take 10 - 15 working days to arrive and we will contact you when it is ready to collect.
Please ensure you view our returns policy and our complete shipping policy before placing your order.
>
>

